Як обрати роутер.

 

Роутер (маршрутизатор) — це технічний пристрій для створення Вашої локальної мережі та підключення її до всесвітньої мережі Інтернет. Роутер це “серце” Вашої локальної мережі - він тримає надійний та безперервний зв’язок з мережею Інтернет та створює і керує Вашою локальною мережею до якої підключає інші Ваші пристрої (смартфони, ноутбуки, телевізори зі Smart TV, планшети, мережеві принтери та інші Smart пристрої).

Роутери мають різні входи для підключення Інтернет мережі - або ADSL (телефонна лінія) , Gigabit Ethernet (UTP кабель), Fast Ethernet (UTP кабель), SFP (оптоволоконний кабель). Локальна мережа створюється за допомогою провідних підключень (LAN -портів) стандартів Gigabit Ethernet (UTP кабель), Fast Ethernet (UTP кабель), та безпровідних підключень cтандарту WiFi (повітря). WiFi з’єднання мають різні стандарти швидкості, які маркуються літерами (від найменьшої швидкості до наібільшої): a, b, g, n, ac. Також швидкість залежить від кількості частотних діапазонів в яких працює Ваш роутер (зазвичай 2.4 Ггц та 5 Ггц). “Просунуті” моделі працюють в двох чи трьох діапазонах одночасно. Якщо у Вашій локальній мережі працює багато пристроїв або передаються велики обсяги даних (наприклад відео у високій якості) треба обирати роутер з найбільшою швідкістю.

Крім швидкості важливим параметром є потужність сигналу роутера. Чим більш потужним є сигнал, тим більшу площу покриває Ваша безпровідна мережа WiFi.

Варто приділити увагу і правильному розташуванню роутера у приміщенні. Для побудови WiFi мережі краще за все, щоб роутер знаходився в центрі приміщення в якому потрібне покриття WiFi. Треба враховувати, що сигнал WiFi слабшає проходячи через різні перешкоди. Наприклад скло послаблює цей сигнал на 10%, гіпсокартон чи деревина на 15%, цегла на 25% а бетон на 50%. Рекордсменами є залізобетон (75%) та залізні плити (95%). Також врахуйте що микрохвильові пічки, радіотелефони стандарту DECT та старі мобільні телефони також впливають на сигнал WiFi.

Якщо приміщення має велику площу і потужності роутера не вистачає для якісного сигналу WiFi, це вирішується за допомогою додаткових пристроїв — точок доступу.

 

Також просунуті моделі роутерів зазвичай мають один чи декілька USB – портів до яких можна підключити флешку, принтер, зовнішній накопичувач, або 3G (4G) модем для використання інтернету з мережі мобільного оператора.

 

Отже, перед тим як купувати мережевий роутер необхідно визначитися:

- з технологією підключення до інтернету;

- з версією стандарту Wi-Fi , кількістю діапазанов та потужністю;

- з швидкістю провідних підключень (LAN-портів) та їх кількістю;

- з наявністю та кількістю USB – портів

 

Якщо обраний роутер виходить за межі Вашого бюджету будь-ласка оберіть модель з більш слабкими параметрами.

 

     В магазині titan.ua досвідчені менеджери завжди допоможуть обрати Вам потрібний роутер саме під Ваші потреби. Самостійно можна обрати роутер в розділі Мережеве обладнання.

 

Приклади популярних роутерів представлених у titan.ua: